Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Reference
We set high demands for external consultants. Everything has to be a perfect fit here: from the know-how of the deployed consultants with regard to operational excellence, to the way in which they collaborate with the various project teams, to the fee model. ROI fully met our expectations.
Dr. Ing. Michael Mertin, Chairman of the Board of Directors, Jenoptik AG

IoT Simulace Business Modely

IoT business modely představují nové prvky, které přináší Průmysl 4.0 / IoT. IoT business modely se zabývají mnoha aktuálními tématy - od sběru dat a jejich následnou analýzu a evaluaci, přes volné šíření inovací a nabízení produktů ve formě služeb, až po nahlížení na data, jako na zdroj bohatství a v nespolední řadě též fenoménem digitalizace platforem pro nákup a prodej.

IoT business modely můžeme rozdělit na 6 základních typů:

  1. Digitální zpracování
  2. Otevřené a rozšířené inovace
  3. Personalizovaný produkt
  4. Všechno je servis
  5. Data jako zdroj zisku
  6. Tržiště a e-komerce 

 Jak dokládá níže uvedená grafika, tak interakce digitálního a fyzického světa umožňuje vznik nových příležitostí a s tím souvisejících business modelů.

 

Pro IoT simulaci různých business modelů jsme vytvořili Testbed - v prostředí IoT FAB vznikly simulace čtyř továren a jednoho headoffice. Cílem této simulace je se zabývat skrytým potenciálem různých IoT business modelů bez přebytečné zátěže podpůrných technologií. IoT Simulace Business Modely je podporována klienty běžícími na Ipadu a centrálním hostováním v Cloudu. První praktické pokusy ověřovaly způsobilost pro školení pro aplikace v oblasti údržby. V současné době se IoT Simulace Business Modely soustředí zejména na aplikaci propojitelných IoT zařízení.

IoT Simulace Business Modely je třetí součástí IoT školení, které IoT FAB nabízí. Více informací o školení naleznete zde.

IoT efektů může být dosaženo, pokud stroj má funkce, vlastnosti nebo přínosy, které IoT může ještě umocnit. Například u údržbového scénáře je možné si představit stroj, který bude mít dané vlastnosti / přínosy, OEE a lokalitu, které bude možno v rámci IoT využít a zesílit. Aby se vyvinul tento business model, řešené vlastnosti / přínosy nestačí použe identifikovat, ale též odborně vyhodnotit.