Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Reference
ROI provided us with crucial support in redesigning PEP for the Systems for Rail Vehicles unit. This challenging consulting work requires extensive knowledge and, above all, a well-designed concept. That is the only way to identify improvements that will stand the test in practice.
Dr. Albrecht Köhler, Member of Management, Knorr-Bremse SfS GmbH

IoT Simulace Business Modely

IoT business modely představují nové prvky, které přináší Průmysl 4.0 / IoT. IoT business modely se zabývají mnoha aktuálními tématy - od sběru dat a jejich následnou analýzu a evaluaci, přes volné šíření inovací a nabízení produktů ve formě služeb, až po nahlížení na data, jako na zdroj bohatství a v nespolední řadě též fenoménem digitalizace platforem pro nákup a prodej.

IoT business modely můžeme rozdělit na 6 základních typů:

  1. Digitální zpracování
  2. Otevřené a rozšířené inovace
  3. Personalizovaný produkt
  4. Všechno je servis
  5. Data jako zdroj zisku
  6. Tržiště a e-komerce 

 Jak dokládá níže uvedená grafika, tak interakce digitálního a fyzického světa umožňuje vznik nových příležitostí a s tím souvisejících business modelů.

 

Pro IoT simulaci různých business modelů jsme vytvořili Testbed - v prostředí IoT FAB vznikly simulace čtyř továren a jednoho headoffice. Cílem této simulace je se zabývat skrytým potenciálem různých IoT business modelů bez přebytečné zátěže podpůrných technologií. IoT Simulace Business Modely je podporována klienty běžícími na Ipadu a centrálním hostováním v Cloudu. První praktické pokusy ověřovaly způsobilost pro školení pro aplikace v oblasti údržby. V současné době se IoT Simulace Business Modely soustředí zejména na aplikaci propojitelných IoT zařízení.

IoT Simulace Business Modely je třetí součástí IoT školení, které IoT FAB nabízí. Více informací o školení naleznete zde.

IoT efektů může být dosaženo, pokud stroj má funkce, vlastnosti nebo přínosy, které IoT může ještě umocnit. Například u údržbového scénáře je možné si představit stroj, který bude mít dané vlastnosti / přínosy, OEE a lokalitu, které bude možno v rámci IoT využít a zesílit. Aby se vyvinul tento business model, řešené vlastnosti / přínosy nestačí použe identifikovat, ale též odborně vyhodnotit.