Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU
Video
Reference
We set high demands for external consultants. Everything has to be a perfect fit here: from the know-how of the deployed consultants with regard to operational excellence, to the way in which they collaborate with the various project teams, to the fee model. ROI fully met our expectations.
Dr. Ing. Michael Mertin, Chairman of the Board of Directors, Jenoptik AG

Klíčoví stakeholdeři

Průmysl 4.0 má tři hlavní zainteresované subjekty:
•    Spolkovou vládu, reprezentovanou Ministerstvem vzdělávání a Ministerstvem ekonomiky a technologií.
•    Akademická sféra je zastoupena Fraunhofer-Gesellschaft, které provedlo prvotní pilotní studii; Národní akademie pro vědu a inženýrství, která měla za úkol navrhnout první sadu doporučení; a Německé výzkumné centrum pro umělou inteligenci (mimo jiné).
•    Soukromý sektor je veden Platformou Průmysl 4.0, která je vytvořená ze tří obchodních asociací: BITCOM pro IT, VDMA pro strojní techniku a ZVEI pro elektroniku. Mnoho dalších společností, jako je například Bosch a SAP, jsou přímo propojeny k Průmyslu 4.0 díky sdílení nejlepších praktik. 

V kontrastu s Průmyslem 4.0, je IIC, ve kterém pracuje přibližně tucet expertů, působících v USA a Evropě, hnáno převážně byznysem. Konsorcium má mezi svými 170 členy zejména soukromé společnosti a několik akademických institucí ze 24 zemí, včetně Číny, Indie a Německa. Bosch, Siemens a SAP jsou korporátními členy, zatímco Fraunhofer-Gesellschaft je zástupcem akademické sféry; všechny tyto tři entity stojí v čele vývoje Průmyslu 4.0.

Členství v IIC je otevřené a poplatky jsou stanovovány dle velikosti, přičemž jsou poskytovány značné slevy pro menší firmy a neziskové organizace. Zatímco mezi členy není žádný subjekt na vládní úrovni, konsorcium je s vládou propojeno skrz granty pro testbedy, které členové IIC získávají na bázi veřejných pobídek.

Zatímco Průmysl 4.0 je vlastněn vládou, IIC je vlastněn svými členy (soukromými firmami a neziskovými organizacemi).

 

Zdroj: MAPI Foundation