Home (CZ) | PL | SK | DE | EN | RU

10/2013 Quick start in Slovakia

Automobilový dodavatel Carcoustics otevřel nový závod v rekordním čase.

Mnichov/Nováky, 17.10.2013 – Odborníci na globální výrobní závody ROI Management Consulting AG, pomohli zajistit středně velké společnosti Carcoustics rychlý start na Slovensku. Po strategickém hledání a výběru vhodné lokality nakonec společnost zvolila slovenské Nováky. Po 6 měsíční době byl minulý týden slavnostně otevřen nový výrobní závod Carcoustics. V polovině října se rozběhla výroba tepelných izolací pro OEM a Tier1 automobilové výrobce.

Carcoustics International GmbH je středně velká společnost, která vyvíjí a vyrábí zvukové a tepelné izolace jak pro automobilový průmysl, tak i pro ostatní průmyslová odvětví. Vedle Německa, Mexika a Číny, Carcoustics úspěšně vyrábí již od roku 2005 ve slovenském Senci. Vzhledem k velmi pozitivnímu rozvoji společnosti by se měly nejpozději do roku 2014 vybudovat ve východní Evropě další závody pro PUR, tepelné a vakuové lisování. V otázce hledání možností zkrácení cest do výrobních zařízení zákazníků, přichází v úvahu obzvláště země jako Rumunsko, Maďarsko, Česká republika a Slovensko.

Od prosince 2012 zajišťoval Carcoustics plánování a výběr lokality za podpory pražské kanceláře poradentské společnosti ROI. Vedoucí projektu Carcoustics pan Thomas Mair formuloval svou vizi takto: „Nechceme si postavit závod na zelené louce, ale prostě pronajmout. Ideální by byl model, ve kterém bychom mohli volně rozšířit plochu. Díky tomu by se mohli postupně přenést výroby z různých míst a současně by bylo možné v případě potřeby spustit výrobu nových produktů.“ Kolem 100 různých lokalit prošlo kvalitativním a ekonomickým výběrem, kdy se nakonec Carcoustics rozhodl pro Nováky ve Slovensku. „Kompetentní a aktivní podpora ROI týmu, pod vedením Roberta Beňačky, zkrátila a zabezpečila proces výběru.“ Pokračoval pan Thomas Mair.

Zahájení „výroby na míru“

Po rozhodnutí o lokalitě, zahájili ROI poradci přípravu na hladký start výroby za aktivní účasti Carcoustics: začali plánovat layout efektivního materiálového toku a výrobních procesů k dosažení štíhlé organizační struktury. Přesun začal v červenci a 8. října byl závod Nováky, za přítomnosti slovenské vlády a zákazníků, slavnostně otevřen. „Otevření bylo úspěšným završením ambiciózního projektu, který Carcoustics zvládl důsledně a promyšleně. Optimální vzájemná spolupráce zúčastněných mezinárodních týmů si zaslouží velké uznání. Jsem přesvědčen, že Nováky mají nejlepší šanci stát se v rámci skupiny Best Practice výrobou“ shrnul Hans-Georg Scheibe, výkonný ředitel společnosti ROI Management Consulting AG Vorstand ROI Management Consulting AG.

Od poloviny října převzal závod, který má v současné době cca 50 zaměstnanců, výrobu tepelných izolací pro automobilový průmysl. Sedm zákazníků již potvrdilo zkoušky kvality. Kromě lisování hliníku začne od roku 2014 také zpracování PU pěny. V roce 2015 je plánováno zaměstnávat více něž 200 lidí s obratem přes 1,8 miliardy korun.

Kontakt na autora článku:
Eva Jubitz
ROI Management Consulting AG
Nymphenburger Straße 86
D-80636 München
Tel. +49 89 12 15 90-0
Fax +49 89 12 15 90-10
E-Mail jubitz@roi.de
Internet www.roi.de

Zdroj článku: www.roi-international.com

Odkaz na reportáž RTVS (27. minuta)